תקנון אתר אינטרנט – המדריך השלם מעודכן לשנת 2024 - תקנון אתר להורדה

שתפו

תקציר: תקנון אתר הוא מסמך משפטי המסדיר את מערכת היחסים שבין הגולש לאתר. כאשר מקימים אתר יש צורך בכתיבת תקנון אשר יתאים לפעילות האתר, בייחוד אם מדובר בתקנון לאתר מכירות. את תקנון האתר מומלץ לערוך בטרם תחילת הפעילות וחשוב שלא לעשות שימוש בתקנון אתר לדוגמא או תקנון אתר להורדה שלא נוסחו בהתאם לצרכים הספציפיים של האתר.
מחשב שניירות יוצאים ממנו

מה זה תקנון אתר?

תקנון הוא למעשה המסמך המשפטי אשר מגדיר את מערכת היחסים שבין הגולש באתר לבעלי האתר.

לרוב תקנון יכלול בתוכו סעיפים אשר יסדירו את הדברים הבאים: תנאי השימוש באתר, מדיניות פרטיות, זכויות יוצרים, אחריות האתר, מדיניות אספקה, מדיניות שינויים וביטולים ועוד. סוגים שונים של אתרים נדרשים לערוך סוגים שונים של תקנונים. על כן, לא מומלץ להעתיק תקנון אתר או לעשות שימוש בתקנון אתר לדוגמא מהאינטרנט.

דוגמה:

כך למשל, תקנון אתר מכירות יכלול סעיפים בהתאם לחוק הגנת הצרכן כגון תנאי רכישה, תנאי אספקה ומדיניות שינויים וביטולים ויצטרך לעמוד בדרישות חברות הסליקה ותקנון לאתר בלוג או תוכן יצטרך לכלול סעיפי זכויות יוצרים, העדר ייעוץ והגבלות על פרסום תגובות.

למה לא לוותר על עריכת תקנון אתר?

בעלי אתרים טועים לחשוב כי באינטרנט יש פחות פיקוח וחשיפות לסיכונים משפטיים, אך זה לא נכון.

עם ההתפתחות הטכנולוגית והמעבר לדיגיטל אנו עדים לעליה חדה בתביעות וסיכונים משפטיים שבהפעלת אתרי אינטרנט ונכסים דיגיטליים. כמו כן, אנו רואים התחדשויות רגולטוריות וביסוס תשתית לכללי השימוש באינטרנט.

כך למשל, בעלי אתרים חשופים לתביעות צרכניות (לרבות פיצויים ללא הוכחת נזק), להפרת זכויות יוצרים, תביעות ספאם, קנסות מנהליים, לשון הרע, פגיעה בפרטיות והרשימה עוד ארוכה.

מעוניינים להתחיל תקנון מותאם אישית

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם

למה חשוב לשים לב כשעורכים תקנון לאתר?

לכל אתר יש לערוך תקנון שיותאם לפעילות האתר ולא רצוי להעתיק תקנון או למצוא תקנון להורדה. חשוב לציין כי אם חשבתם לקחת תקנון מאתר עם תחום פעילות דומה אתם חושפים את עצמכם להפרת זכויות יוצרים ולטעויות שאתם עלולים לשלם עליהן ביוקר.

כך למשל, יכול להיות שהתקנון שתעתיקו או תורידו אינו נכון בעצמו או שלמרות שהאתר שלכם פועל בתחום דומה, מבנה האתר שונה ולכן התקנון לא מתאים. 

כמו כן, חשוב לשים לב שהתקנון שעורכים עבורכם נערך בצורה יסודית ומתייחס לנושאים מגוונים. לדוגמה: תנאי השימוש באתר, אחריות האתר, זכויות קניין, פעילות אסורה באתר, מדיניות פרטיות, מדיניות משלוחים, מדיניות שינויים וביטולים ועוד.

לאילו חוקים יש להתייחס בעריכת תקנון, תנאי שימוש ומדיניות פרטיות?

על מנת להימנע מחשיפות ותביעות משפטיות, בעריכת תקנון יש להתייחס לחוקים שונים. בין היתר, חוק הגנת הצרכן, תשמ"א-1981, חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, חוק עוולות מסחריות, תשנ"ט-1999 חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ"ב-1982, ועוד.

בנוסף יש להתייחס לתקנות ופסיקה רלוונטית. כמו כן, באתרי מסחר אלקטרוני (Ecommerce), חברות הסליקה יבקשו שתציגו תקנון אתר מכירות אשר עומד בדרישותיהם.

מה חשוב לבדוק כשבוחרים גורם שיערוך עבורכם תקנון?

אם פניתם לגורם מקצועי לעריכת תקנון חשוב לבדוק את הדברים הבאים:

מקצועיות – בדקו האם עורך דין או משרד עורכי דין הבקיא בדיני האינטרנט ועריכת תקנונים עורך עבורכם את התקנון? האם אתם בקשר עם עורך הדין או עם איש מכירות? האם הם מכירים את החקיקה, התקנות והפסיקה הרלוונטית? אם לא מדובר במשרד עורכי דין או עורך דין הבקיאים בתחום ראו זאת כנורת אזהרה.

ניסיון – בדקו כמה תקנונים עורך הדין או המשרד ערכו? האם הם ערכו תקנונים לאתרים בתחום שלכם? והאם הם מכירים את החוקים הרלוונטיים.

עלות – עשו סקר שוק ושקללו את המחירים שקבלתם ביחד עם פרמטרים של מקצועיות וניסיון.

שאלות נפוצות

תקנון ותנאי שימוש הם מסמך משפטי המסדיר את מערכת היחסים שבין הגולש לאתר. כאשר מקימים אתר יש צורך בכתיבת תקנון אשר יתאים לפעילות האתר, בייחוד אם מדובר בתקנון לאתר מכירות.

באתרי מכירות חברות הסליקה יחייבו את בעל האתר להציג תקנון ותנאי שימוש העומדים בתנאי החוק ובדרישות חברות הסליקה. כמו כן, חשוב ביותר לערוך תקנון אתר על מנת להימנע מחשיפות משפטיות משמעותיות.

דוגמאות לחוקים רלוונטים לעריכת תקנון אתר: חוק הגנת הצרכן, חוק הגנת הפרטיות, חוק התקשרות וחוק זכויות יוצרים.

יש לערוך תקנון אתר שיתאים למבנה האתר ולפעילות האתר. עשיית שימוש בתקנון מאתר מתחרה תחשוף אתכם לתביעות משפטיות והפרת זכויות יוצרים.

האמור במאמר ובתקנון לדוגמה אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי פרטני מעורך דין, אינו מתאים לנסיבותיו הספציפיות של כל מקרה ומקרה והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי.

תקנון, תנאי שימוש ומדיניות פרטיות לאתר ״__________״

 1. תנאי השימוש באתר:
  • תקנון ותנאי שימוש אלה מהווים הסכם מחייב בינך, בין אם באופן פרטי ובין באמצעות תאגיד (״אתה״) לבין האתר בנוגע לגלישה ושימוש באתר בכל מחשב או מכשיר תקשורת אחר כדוגמת טלפון סלולרי, מחשבי טאבלט וכיו"ב. כמו כן הם חלים על השימוש באתר ו/או באתרים קשורים באמצעות אפליקציה או כל אמצעי אחר. קרא את התקנון ותנאי השימוש בקפידה, שכן הגלישה באתר וביצוע פעולות בו מעידים על הסכמתך לתנאים הכלולים בתקנון ותנאי שימוש אלו (״התקנון״).
  • האמור בתקנון מתייחס באופן שווה לבני שני המינים והשימוש בלשון זכר ו/או נקבה הוא מטעמי נוחות בלבד.
  • במקרה שייקבע כי הוראה בתקנון זה אינה ניתנת לאכיפה או שהינה חסרת תוקף מטעם כלשהו, לא יהא בכך כדי להשפיע או לפגוע בחוקיותן, תקפותן ואכיפתן של שאר הוראות התקנון.
 2. הפרת זכויות יוצרים וקניין רוחני:
  • אנו מכבדים את זכויות היוצרים והקניין של אחרים. אם אתה מאמין כי מידע או תוכן באתר מפר את זכויות קנייניות השייכות לך, אנא צור קשר באמצעות פרטי ההתקשרות שבתחתית תקנון זה.
 3. הצהרות משתמש:
  • בעת גלישה באתר, אתה מתחייב ומצהיר כדלקמן: (1) הגלישה באתר והשימוש הם באחריותך הבלעדית; (2) הפרטים שהזנת בעת השארת הפרטים ו/או רכישה באתר הם נכונים, עדכניים, מדיוקים ומלאים; (3) ככל ויהיה בכך צורך, במקרה של שינוי פרטים תעדכנם בפנייה לאתר.
  • האתר רשאי, למנוע מכל גולש שימוש באתר לפי שיקול דעתו המוחלט. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, האתר רשאי לחסום גישתו אליו או חלקה אם בעת השארת פרטים באתר נמסרו במתכוון פרטים שגויים, לא עדכניים או לא מלאים.
 4. סיום:
  • תנאי תקנון זה יישארו בתוקפם בעת השימוש באתר. מבלי לגרוע מכל הוראה אחרת בתקנון זה, האתר שומר על זכותו למנוע מכל גולש את השימוש באתר (לרבות חסימת כתובות IP מסוימות), מכל סיבה או נימוק שהוא (מבלי שיצטרך לספק סיבה או נימוק), בשיקול דעתו הבלעדי, ללא צורך בהודעה מוקדמת או התראה ומבלי שיהיה אחראי לנזק כלשהו עקב החלטתו. כמו כן, האתר רשאי להפסיק את השימוש שלך בו וכל תוכן או מידע שפרסמת בכל עת, ללא אזהרה מראש.
 5. המחירים באתר:
  • מחירים, זמינות ותנאי רכישה אחרים מופיעים בדפי האתר ועשויים להשתנות מעת לעת. האתר שומר לעצמו את הזכות לשנות את מגוון המוצרים ו/או השירותים או להפסיקם או לשנות את מחיר המוצרים ו/או השירותים המוצעים באתר ומחוצה לו, ללא הודעה מוקדמת.
  • רכישה באתר כפופה לתנאים ולהגבלות נוספות של חברות האשראי ו/או כל אמצעי תשלום אחר המופיע באתר.
 6. מדיניות אספקה:
  • האתר ידאג לאספקת הזמנה שבוצעה באתר לכל מקום עליו יסכימו הצדדים בעת ביצוע ההזמנה באתר.
  • הזמנות בתחומי _______ יטופלו ויסופקו בלוחות הזמנים.
   • עד __ ימי עסקים באמצעות נקודות חלוקה;
   • איסוף עצמי בתיאום מראש.

״יום עסקים״ – ימי ראשון עד חמישי, להוציא ימי שבתון של כלל המשק, ערבי חג וימים בהם הבנקים בישראל לא עובדים.

 • עלות המשלוח עשויה להתעדכן מעת לעת בהתאם לאמור בעת ביצוע ההזמנה באתר.
 • האתר רשאי לקבוע סכום מינימום להזמנה באתר.
 • במידה והלקוח לא יהיה נוכח בביתו בעת הגעת השליח, בשעה שתואמה אתו מראש, ההזמנה תוחזר ותשלח פעם נוספת לאחר תשלום דמי משלוח נוספים על ידי הלקוח.
 • אספקת הזמנות תתאפשר בכפוף לתנאים הבאים:
  • ישנה נגישות סבירה למקום ההזמנה;
  • האתר (לרבות חברת השליחויות שלו) מבצע חלוקה באותו אזור;
  • אם מדובר בארגון, מוסד, קיבוץ או ישוב שלא ניתן להגיע אליהם ללא אישור מיוחד ו/או שאין בהם רישום מוסדר של רחובות ו/או מספרי בתים, ההזמנה תימסר לנקודת החלוקה המרכזית באותו המקום.
 • האתר לא יהיה אחראי לכל איחור ו/או עיכוב באספקה ו/או אי-אספקה, שיגרם כתוצאה של:
  • כוח עליון ו/או מאירועים שאינם בשליטת האתר;
  • מסיבות הקשורות לחברת השליחויות של האתר;
  • סגירת המשק כך שפעילות האתר ו/או ספקיו ו/או נותני שירותיו יפגעו, מכל סיבה שהיא.
 1. מדיניות החזר, שינוי וביטול הזמנות:
  • בקשה להחזר, שינוי או ביטול עסקה יועברו לאתר באחד מאמצעי ההתקשרות המופיעים בתחתית התקנון.
  • החזר, שינוי או ביטול הזמנה יתאפשרו בהחזר כספי או בהחלפה בטווח זמן של עד 14 יום לאחר קבלת הלקוח את ההזמנה.
  • ההחזר הכספי יעשה באמצעי התשלום שבו ביצע הלקוח את ההזמנה.
  • במידה וההחזר, השינוי או הביטול יתבקשו לאחר 14 יום מקבלת ההזמנה, בקשה להחזר, שינוי או ביטול עסקה יתאפשרו בכפוף לשקול דעתו הבלעדי של האתר.
  • החזרה, שינוי או ביטול יאושרו לאחר שהלקוח יקבל הודעה בכתב מהאתר המאשרת זאת.
  • האמור בתקנון כפוף להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981.
 2. דיוק/ תיקונים טכניים ואחרים:
  • האתר בכללותו, לרבות כל המידע המופיע בו, מוצע לציבור כמות שהוא, ויהיה מדויק ונכון ככל הניתן, ואולם, יתכן והמידע אינו שלם או לחלופין, יתכן ונפלו טעויות טכניות או אחרות במידע. האתר שומר על זכותו לתקן טעויות ו/או שגיאות ו/או אי דיוקים כאמור ולעדכן את המידע באתר בכל עת וללא הודעה מוקדמת.
 3. אחריות האתר:
  • התכנים באתר ניתנים לשימוש כמות שהם (AS IS). לא ניתן להתאימם לצרכיו של כל אדם ואדם. לא תהיה לגולש כל טענה, תביעה או דרישה כלפי האתר בגין תכונות של התכנים, יכולותיהם, מגבלותיהם ו/או התאמתם לצרכיו והשימוש באתר יהיה על אחריותו הבלעדית של הגולש באתר.
  • המוצרים המופיעים באתר עשויים להיות מיוצרים ו/או מיובאים ו/או משווקים ו/או מסופקים על ידי צדדים שלישיים. לקוחות האתר מאשרים ומצהירים כי הם מודעים לכך ושהם יישאו באחריות לפנות ולדרוש מהיצרן ו/או היבואן ו/או המשווק ו/או הספק פיצוי בגין כל נזק, ישיר או עקיף, לרבות נזק גוף, אשר ייגרם להם שהוא מעבר לעלות המוצר.
  • השימוש באתר ייעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של כל גולש. האתר אינו מתחייב כי תכנים ושירותים המתפרסמים באתר, יהיו מלאים, נכונים, חוקיים או מדויקים או יהלמו את ציפיותיו ודרישותיו של כל גולש. האתר לא יישא באחריות כלשהי לכל תוצאה שתנבע מהם, או משימוש בהם, או מהסתמכות עליהם, לרבות: (1) שגיאות, טעויות ואי-דיוקים; (2) נזק לגוף או לרכוש, מכל סוג, הנגרם עקב השימוש באתר ו/או רכישה באתר; (3) הפרעה בגישה לאתר או מהאתר; (4) כל באג, וירוס, סוסי טרויאני וכיו״ב שעלולים להיות מועברים לאתר על ידי צד שלישי כלשהו.
 4. מדיניות פרטיות:
  • האתר מכבד את פרטיות הלקוחות.
  • בנוסף למידע אותו הנך מוסר בעת הרשמתך לאתר, האתר אוסף מידע מסוים אודות המחשב שלך, אשר באמצעותו הנך מבקר ומבצע פעולות באתר. המידע נאסף באופן אוטומטי (לרבות באמצעות שימוש ב "Cookies") והוא עשוי לכלול כתובות IP, סוג דפדפן, זמני גלישה וכניסה לאתר, אופן הגלישה והכלי בו הנך משתמש למטרת הגלישה, פרטים לגבי ספק האינטרנט שלך וכתובות אתרי האינטרנט מהם הגעת. המידע הנמסר בעת ההרשמה והמידע הנאסף על ידי האתר כאמור בפסקה זו יכונו יחד: "המידע הנאסף באתר"). המידע הנאסף באתר עשוי לשמש את האתר לצרכים הבאים:
   • לספק לך שירותים ולשפר את האתר ו/או את השירותים;
   • תפעולו התקין של האתר;
   • לנתח את ולנהל את האתר באופן תקין;
   • שיפור שירות הלקוחות של האתר;
   • ליצירת קשר או לספק לך נתונים בקשר לאתר או לשירות;
   • בכדי לספק לך את המידע שביקשת או מידע נוסף אשר באתר מאמינים שהוא עשוי לעניין אותך, מעת לעת;
   • בכדי לבצע סקרי לקוחות ו/או מחקרי שיווק אשר האתר עורך מעת לעת.
  • האתר ו/או מי מטעמו לא יגלו ו/או ימכרו כל מידע הנאסף באתר לכל צד שלישי כלשהו, וזאת למעט למי מטעמם להם הם מספקים את המידע הנאסף באתר אך ורק לצורך מתן שירות והשלמת הליך רכישה שבוצע באתר, ואשר אף הם מחויבים להגנה מלאה על סודיות המידע הנאסף באתר.
  • יחד עם זאת, האתר ו/או מי מטעמו יהיו רשאים להעביר מידע הנאסף באתר לצדדים שלישיים בכל אחד מהמקרים הבאים:
   • ניתנה לכך הסכמתך מראש ובכתב;
   • האתר ו/או מי מטעמו נדרשים על פי חוק להעביר את המידע האמור, למשל, מכוח צו בית משפט;
   • על מנת להגן על זכויותיהם המשפטיות והקנייניות של האתר ו/או מי מטעמו בכל הנוגע לאתר זה;
   • במקרה של מחלוקת משפטית בינך לבין האתר אשר תחייב חשיפת הפרטים;
   • אם תפר את התקנון של האתר או אם תבצע באמצעות האתר, או בקשר כלשהו עם האתר, פעולות מנוגדות או הנחזות כמנוגדות לדין, או כל ניסיון לבצע פעולות כאלה;
   • בכל מקרה שהאתר יסבור, כי מסירת המידע הנאסף נחוצה על מנת למנוע נזק חמור לגוף המשתמש או לרכושו או לגופו או לרכושו של צד שלישי;
   • אם האתר ימוזג לתוך פעילות גוף אחר או אם האתר יעבור לבעלות תאגיד אחר ניתן יהיה להעביר לתאגיד החדש את המידע הקיים באתר, אבל רק במקרה שהתאגיד יתחייב לשמור על מדיניות פרטיות זו.
  • חשוב לזכור שלא ניתן לערוב במאת האחוזים מפני פעילות עוינת ונחושה מצד גורמים זרים ולכן אין בפעולות אלה בטחון מוחלט והאתר לא מתחייב שהשירותים באתר יהיו חסינים באופן מוחלט מפני גישה בלתי מורשית למידע הנאסף בו.
 5. שיפוי:
  • על הגולש לשפות את האתר, עובדיו, מנהליו, שותפיו העסקיים או מי מטעמם בגין כל נזק, הפסד, אבדן רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ"ט עו"ד והוצאות משפט עקב הפרת התקנון.
 6. שונות:
  • תנאי תקנון זה מהווים את כל ההסכמות וההבנות בנוגע לשימוש באתר. אי מימוש או אכיפה של זכות או הוראה בתקנון זה, לא תחשב כוויתור מצד האתר על מימוש הזכות או אכיפת ההוראה. האתר יהיה רשאי להמחות לאחרים את כל או חלק מזכויותיו ו/או חובותיו בתקנון זה.
 7. צרו קשר:
  • נא פנה אלינו לפי הפרטים שלהלן ואנו נשתדל לטפל בפנייתך בכל ההקדם. פניות כאמור ניתן להעביר באמצעים הבאים:

כתובת:

_______;

טלפון:

_______;

דוא"ל:

_______.

כל הזכויות בתקנון זה שמורות לדניאל בחרי עורכי דין ואין להעתיק, לשכפל או להפיץ אותו.

עדכון אחרון: ___________.

מעוניינים להתחיל תקנון מותאם אישית

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם

עריכת תקנון ותנאי שימוש

בסיום התהליך ישלח אליכם תקנון ערוך המותאם לפעילות האתר שלכם.

תקנון אתר להורדה

הזינו פרטים וקבלו לוואטסאפ תקנון אתר לדוגמה

פרט לתקנון לא נשלח הודעות קידום למספרך

רישום עמותה

בסיום התהליך תשלח אליכם תעודת עמותה רשומה.

אנו זמינים בכל שאלה

נשמח לענות על כל שאלה